Udany początek nowego sezonu w GALS.

Wystartowała 29. edycja Grodziskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki.Teraz bez muzyczki, bo nadrabiam zaległości.

Na pierwszy ogień UKS Sparta. Mocna ekipa, sporo ludzi z trzeciej ligi, zatem zaczęliśmy od razu z wysokiego C.
W dodatku przez wszystkie dotychczasowe edycje Spartanie zawsze w czubie (ale nie, że pijusy).
Pierwszy set dobrze, nawet może niespodziewanie dobrze, bo cały czas pewne prowadzenie (a zaczął asem KR) i na koniec ledwie 17 punktów u – jakby nie patrzeć – gospodarzy. To słowo ledwie ma swój smaczek – może uśpiło nas to prowadzenie, może już witaliśmy się z gąską (Balbinką), odprężenie, jakże niewskazane przed ostatnim gwizdkiem i kolejny set to koszmar z ulicy Westfala – dramatycznie przestaliśmy grać praktycznie w każdym aspekcie – zero, dosłownie zero wszystkiego. Dość powiedzieć, że na sześć (sic!) punktów jakie udało się nam uzyskać w tym secie, nasi przeciwnicy podarowali nam cztery zepsute zagrywki…
Raz na wo(d)zie, raz pod, kolejny set to prawie powtórka z pierwszego – znowu zaskoczyło i znowu pewne prowadzenie i (po drugim secie) nieco zaskakujące zwycięstwo, tym razem do 16.
Już liczyliśmy, że Netsi powrócili z dalekiej wyprawy, że ten drugi set poszedł sobie precz i że trzy punkty nam zasilą bilans otwarcia (tak, wiem, że w BO wszyscy mają zero:), a tu przestaliśmy grać – może nie tak bardzo jak w drugim secie, ale jednak znowu się nie chciało samo wygrać:) Tyle, że bez blamażu, bo ugraliśmy 19 punktów. Tajbrek.
Zmiana przy 8:6 dla nas, już wyglądało, że dociągniemy na oparach, ale jednak bez turbulencji. ale po co?
Dość powiedzieć, że obroniliśmy dwie meczowe i skończyliśmy tą/tę mękę 18:16.

Pierwsza liga, pierwsze koty za/na płoty.
W kolejnej rundzie pauzujemy, a potem już tylko zapierdol co tydzień (prawie).