»

Gru 17 2014

Wydrukuj to Wpis

Z Milanówka do Piaseczna przez Raszyn.

Zatem niżej zaległe mocniej i mniej relacje z turniejów, w których było nam dane zagrać.
Najpierw muzyczka, żeby milej czytałosię:

Najpierw2 – Milanówek, turniej czwórek.

Pojechaliśmy zatem we czterech: KR, ŁS, SS i MO.
No cóż, pierwszy raz, być może popełniliśmy jakieś błędy taktyczne (podwójny blok), zabrakło pewnego przyjęcia, zagrywki (specyfika hali). Co mogliśmy, to przegraliśmy, zjedliśmy czekolady i w miarę bezboleśnie do domu. W turnieju grali też PCz i MTw. W innych drużynach, z nieco lepszymi osiągnięciami, ale ciągle bez szału. Tak bywa.

Raszyn. Pomyłka przez duże P.

Hala zimna, organizacyjnie niespecjalnie to poukładane, ale to też może być, że wspominamy to z perspektywy nieudanego (znowu) turnieju.
Trafiliśmy do grupy ze znajomymi PCz z Raszyna (KS Raszyn), zespołem o nazwie: Surowi oraz Tutti Frutti (GALS).
Na turniej nie dotarł UKS Iskra Warszawa (znajomi z ULS), więc mieliśmy do rozegrania w naszej grupie mniej meczów, ale i tak beznadziejnym systemem: mecz, przerwa, mecz, przerwa, mecz.
Zaczęliśmy przeciwko KS Raszyn. Już na samym początku spotkania poważnej kontuzji uległ nasz przyjmujący – Łukasz. Co tu ukrywać, wqrwieni i źli dograliśmy mecz do końca, spięci i ciągle w głowach mający wypadek ŁS.
Ale jednak dociągnęliśmy ten mecz 2:0. W tym miejscu warto nadmienić jaką to „pomysłowością” popisali się organizatorzy turnieju – żeby było szybciej, sety graliśmy do 21 punktów. OK, każdy ma tak samo, nie co co zrzędzić, ale już kuriozum było dopuszczenie do remisu! Tak, nie grano tajbreków – można było   z r e m i s o w a ć !
HYHY, dobre. W ‚naszej’ grupie to chyba nie miało miejsca, ale w drugiej było dość często oglądane.
Dobra, pierwszy mecz wygrany, oglądamy Surowych i KS Raszyn. No cóż, Surowi nie grają nic specjalnego, wygraliśmy mecz przeciwko nim (póki co w głowach) i zaczęliśmy przegotowywać się mentalnie do meczu przeciwko Tutti Frutti. TF to drużyna mocna, w dużej mierze złożona z trzecioligowców UKS Sparta Grodzisk Maz.
Ale zanim dostąpiliśmy zaszczytu zagrania sparingu przedgalsowego wyszliśmy na niby formalność przeciwko Surowym. Zamiast ogórkami, okazali się surowymi nauczycielami – niby ciągle nic nie grali, ale mecz przerwy nam nie pomógł, podobnie jak MSz, który przyłożył swoje kilka przyjęć do ogólnego wyniku. 0:2 i mecz ostatni, już o pietruszkę (dla nas). Tutti Frutti zagrało ładnie, mocno ale nie zlali nas tak bardzo, jak by można było spodziewać się po wyniku meczu z Surowymi. Pauza ciągle nam w oczy, ale mecz zagraliśmy przyzwoicie, zważywszy na warunki w jakich byliśmy. Wygrali zasłużenie 2:0, kontrolowali przebieg setów, ale to nie byłą masakra.
Turniej kompletnie do dupy, jak najszybciej zapomnieć i raczej omijać to miejsce szerokim łukiem.
Udział wzięli: KR, ŁS, PCz, MR, DN, MSz, KP, MO

PS miło, że zaprzyjaźnione Wariaty wygrały turniej, a MVP został MTw.

Memoriał Gawłowskiego, Piaseczno.

Turniej dwudniowy (aczkolwiek można zakończyć udział już po pierwszym dniu), mocno obsadzony silnymi drużynami. To też jeden z impulsów do zdobycia się na wysiłek zdobycia strojów, gdyż organizatorzy wymagali jednolitości i bez litości traktowali odszczepieńców.
Oprócz koszulek udało się zdobyć też wsparcie kilku nowych kolegów i turniej przebiegł tak:

pierwszego dnia w składzie:
R – MJ
A – MTrz
P – PCz, Darek
S – MB, MP, MR, MO
L – MK
zagraliśmy swoją grupę po południu (cztery grupy podzielone na dwa boiska, czyli dwie grały rano, oficjalnie otworzono turniej, dwie wieczorem).
Oczywiście dla nas znowu w plecy system: przerwa, mecz, przerwa, mecz, przerwa, mecz.
W naszej sobotniej grupie znalazły się: ADS Wolta, Wisła Płock i rozstawiona po ostatnim memoriale
KS Mogielanka Mogielnica. Wszystkie te drużyny były dla nas nowe i nieznane, a założyliśmy plan minimum – awans do niedzielnych (ale jednak dzielnych) rozgrywek.
I w skrócie, bo nie chce mi się pisać – udało się.
Niby w Netsach nowych trochę twarzy, ale to najlepszy od jakiegoś czasu turniej, przynajmniej pod kątem wyniku.

dzień pierwszy:
NETS Volley – ADS Wolta  2:1 (25:18, 17:25, 15:11)
NETS Volley – Wisła Płock  2:1 (22:25, 25:19, 16:14)
NETS Volley – KS Mogielanka 2:1 (25:14, 18:25, 15:11)
ciekawostka – wszystkie zmiany w tajbrekach przy naszym prowadzeniu 8:6 🙂

Z grupy do gry w niedzielę wyszliśmy razem z ADS Woltą.

Nie powiem, lekka euforia, bo i system przerw między meczami niekorzystny, a i jak do tej pory Netsom turnieje wychodziły kiepsko. Smutny news – MB i Trzebiat chyba nie zakładali sukcesu, bo nie zabezpieczyli sobie niedzieli na turniej. Środkowych akurat (o dziwo) mieliśmy, ale MTrz osłabił nas na przekątnej. Jednak Netsi wykraczają poza granice ojczyzny-polszczyzny, udało się pozyskać na drugi dzień RR – solidnego gracza z Ukrainy (aczkolwiek na turniej przyjechał z gorączką).
No cóż, trudy sobotnie (skończyliśmy grać dobrze po 21:33) i zagrane 9 setów dało się odczuć w niedzielę, gdzie trzeba było stawić się do gry omalże skoro świt. W dodatku znowu tym beznadziejnym układem: przerwa, mecz, przerwa itd.
Trafiliśmy do grupy z Volley Club (mocna ekipa z Metra), Wariatami i AZS Gocław.
Dwa pierwsze mecze (z VC i Wariatami) przegraliśmy dość łatwo 0:2. Bez historii i histerii.
Do ostatniej partii zebraliśmy siłę na zryw, urwaliśmy seta i mimo, że w całym drugim dniu to był jedyny sukces, to cały memoriał możemy uznać za udany. Zajęliśmy bodajże siódme miejsce, ograliśmy (pierwszego dnia) wicemistrzów memoriału, a jak zwykle wygrały zaprzyjaźnione Wariaty, które z kolei przegrały w grupie niedzielnej swój mecz z odpadniętym razem z nami z finałów Gocławiem:) Tak to się nieraz plecie.